شروع پرقدرت صادرات سیب ایرانی

رپورتاژ

صادرات کلمه ای است که مدام در شبکه های اجتماعی و رسانه ها می بینید و می شنوید. اما یک سوال اساسی این است که کشور ما واقعا چه چیزی صادر می کند؟ پاسخ این سوال سرمایه انسانی است که حاصل سرمایه گذاری هایی است که طی چندین سال برای یک فرد انجام می شود اما بدون استفاده از آنها به کشورهای دیگر منتقل می کنیم. سرمایه های فکری و انسانی سرمایه هایی هستند که نامشهود و اندازه گیری آنها مشکل است، بنابراین میزان خسارتی که کشور در این زمینه احساس می کند قابل محاسبه نیست و خروج این افراد در ترازنامه هیچ نهاد یا سازمانی محاسبه نمی شود، اما این افراد عامل مزیت رقابتی در دنیای جدید هستند. در سال‌های اخیر کشورهای پیشرفته به اهمیت این نیروها پی برده‌اند و به جای صرف هزینه‌های فراوان برای سرمایه‌های فکری و انسانی خود، سعی در ترغیب مردم سایر کشورها به مشارکت در کشورهایشان به طرق مختلف دارند. البته نه تنها تشویق سایر کشورها عامل مهاجرت سرمایه انسانی است، بلکه عدم شایسته سالاری، رابطه مداری به جای هنجار مداری، کمبود امکانات مورد نیاز، نفوذ اساتید در دانشگاه ها و… در آنها نقش بسزایی دارد. برای جلوگیری از خروج این سرمایه هنگفت باید تغییری اساسی در قوانین و نوع نگاه به مسئولان جامعه ایجاد کرد و سرمایه های انسانی و فکری را نه در کلام بلکه به عنوان یک مزیت پذیرفت. سال‌هاست که دولتمردان و تجار ایرانی در تلاشند صادرات غیرنفتی کشور را افزایش بدهند و محصولات و تولیدات دیگری را جایگزین نفت و گاز کنند. یکی از شرکت‌های پیشرو در این راه، virafruits است که از سال 2016 فعالیت خود را در زمینه صادرات میوه به خصوص سیب، پرتقال و کیوی شروع کرده و هم اکنون در کنار شرکت‌های مطرح دنیا مانند Salix Fruits, BeFresh, Zespri usaapples،apple-bird،kopkefruit ،Riveridgeproducenv در این زمینه مشغول فعالیت است و به کشورهای عراق، روسیه، هند، پاکستان میوه صادر می‌کند.

ویرافروتز و سیب ایرانی

شرکت ویرافروتز علاوه بر تولید میوه‌های با کیفیت و مرغوب مانند انواع سیب، در بخش بسته‌بندی و ارسال میوه به کشورهای مقصد نیز از بهترین ابزار استفاده می‌کند. یک صادرات خوب یعنی این که شما به عنوان صادرکننده بتوانید محصول خریداری شده را به سلامت به دست مشتری برسانید. شرکت صادراتی virafruits  خود را این گونه معرفی می‌کند:

Our company, Vira Fruits, is a leading Iranian apple exporter that has always been committed to providing high-quality products and services at competitive prices.

Since we care about our customers’ satisfaction, we hire skilled and trained manpower as well as modern fruit storage methods to take good care of products from the very first step, which is sourcing the demanded product, to the very last one, which is delivering them in great conditions to our customers. This makes our company one of the best Iranian apple suppliers.

Iran produces different kinds of apples such as Red Delicious, Golden Delicious, and yellow apples. There are 251,000 hectares of orchards in Iran. Each hectare provides 15 tons of apples per year. Iran is one of the largest apple producers globally, and therefore many countries import apples from Iran.

The vast majority of apple suppliers source their apples from Urmia, Mashhad, Damavand, Semirom, Shemiran, and Azerbaijan provinces, each of which with a different environment. Therefore, there are different types of apple trees with different qualities.

Source: virafruits.com

رمز موفقیت در بازار صادرات سیب

بعضی از بازرگانان جوان و نوپا برای شروع کسب و کار خود و ورود به دنیای صادرات، از کارشناسان ویرافروتز سوال می‌کنند چگونه می‌توان سهمی در صادرات ایران داشت؟ و به عنوان یک صادرکننده معتبر و خوش نام د رسطح منطقه و جهان شناخته شد؟ پاسخ به این سوال آسان است اما رسیدن به این جایگاه به همین راحتی و یک شبه نیست. شرکت ویرافروتز با بهره گیری از نظر متخصصان حوزه واردات و صادرات و تشکیل تیم‌های مختلف در زمینه فروش و بازاریابی، تولید محتوا، تحلیل رقبا و بازار جهانی، تولید محصولات باغی باکیفیت، سیستم بسته‌بندی استاندارد و ارسال امن به مقصد، بعد از حدود 6 سال تجربه به این جایگاه رسیده است. البته کار ویرافورتز در زمینه صادرات سیب سخت بود و ریسک بزرگی داشت. چرا؟ چون چند کشور در جهان هستند که بزرگترین صادرکنندگان سیب جهانند و رقابت با آن‌ها در ابتدا محال به نظر می‌رسید. اما مسوولین ویرافروتز به این نکته توجه داشتند که منشا سیب، از خاورمیانه است و ایران در تمام طول سال قادر به تولید این میوه باارزش است و البته انواع مختلف ان را تولید می‌کند. پس باید سیب ایرانی را به جهان معرفی می‌کردند.

اگر در زمینه صادرات سیب سوالی دارید می‌توانید تماس بگیرید و با مشاورین شرکت ویرازفروتز در ارتباط باشید.

image 1641300559

Address:Unit 9 – 5th floor – Almas building – Attaran Blvd – Qom – Iran

Phone 1: +989100400059

Phone 2: +982533557000

Email:info@virafruits.com

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *