قیمت طراحی سایت و اپلیکیشن چقدر است؟

رپورتاژ

چند سالی است که رقابت شرکت ها و برندهای مختلف بر سر معروفیت و بر سر زبان افتادن بسیار تنگا تنگ شده و هر کدام به نحوی در این عرصه می تازند. البته در این میان طراحی سایت ها و یا ساخت اپلیکیشن های کاربردی هر برند روز به روز بیشتر بازارش گرم می شود و بیش از پیش به این سمت روی آورده اند. البته برای اینکه سایت و یا اپ فعال و معروفی را داشته باشید باید متحمل هزینه های متغیری در این عرصه شده و برایش وقت بگذارید. همچنین برای شناخت برندها  و مجموعه های بزرگ می توانید سری به ایران مال بزنید و لیست وب سایت ها و اپلیکیشن های  این مجموعه را بعنوان نمونه کار بررسی کنید.
قیمت و بر آورد هزینه ای که برای داشتن این سایت ها و اپلیکیشن ها می شود از قیمت های چند صدهزاری تا چند میلیونی است که بستگی به نوع درخواست و حتی شرکتی که کار را به شما ارائه می دهد دارد و نمی توان یک قیمت ثابت را برای همه اقشار و برند ها در نظر گرفت.

دلیل تفاوت قیمت طراحی سایت در شرکت های مختلف چیست؟

می توان دلیل تفاوت قیمت هایی که در شرکت ها بر سر طراحی سایت وجود دارد را امکاناتی دانست که باعث آن شده است. شکل گرفتن انجام کار و همچنین پیاده کردن سایت را از دلایل اصلی این تفاوت ها می شود اعلام نمود.
هر چقدر که از موارد رایگان در این طراحی ها و آماده سازی ها استفاده شود به همان میزان هزینه نیز کمتر می شود. گرچه نباید فراموش کرد که این ابزارهای رایگان و ساده ساز طراحی می توانند مشکلاتی از قبیل ضعف هایی در امنیت سایت، عدم پشتیبانی مناسب، عدم انعطاف پذیری برای تغییرات و همچنین نبودن مرجع مشخصی برای بروز رسانی های بعدی سایت را در پیش دارد.
اما اگر موارد زیر و امکاناتی که نام برده می شود در طراحی یک سایت به کار برده شود فراز و فرودهایی در تعیین قیمت ها به وجود می آورد:

• تجزیه و تحلیل طرح و ایده مشتری به صورت کامل
• طراحی گرافیک سایت
• ارائه DEMO به مشتری
• برنامه نویسی طبق آخرین استانداردها
• اجرای قوانین در بهتر شدن سایت
• به وجود آوردن گرافیک جذاب و مشتری پسند در طراحی سایت
• تجزیه و بررسی رقیب هایی که مشتری دارد
• ایجاد امنیت در سایت
• ارائه خدمات 24 ساعته
• پشتیبانی نیرومند

طراحی سایت در هر شرکت به شکل متفاوت انجام می شود و هر کدام سعی بر این دارند که از نیروهای متبحر استفاده نمایند که کار شیک و تمیزی را به مشتریان خود ارائه نمایند. فراموش نکنید ارزان بودن و یا گران بودن این طراحی ها لزوما تضمین کیفیت کار نیست و باید در جلسه توجیهی که مدیران دفتر های طراحی برگزار می نمایند شرکت کنید و بیشتر با کارهای این شرکت ها آشنا شوید. البته حضور در ایران مال می تواند تجربه یک خرید و گردش خوب و شیرین را به شما هدیه نماید.

قیمت طراحی سایت با ورد پرس

در طراحی سایت با ورد پرس عوامل بسیاری در تعیین هزینه و قیمت اثر گذار است از جمله این عوامل: سابقه شرکت یا فرد با تجربه طراح سایت، امکانات سایت، استفاده از نوع گرافیک در طراحی سایت ورد پرسی، تعدد زبان هایی که در سایت استفاده می شود، آموزش و راهنمای مدیر سایت، پشتیبانی هایی که قرار است در سایت به کار رود، نوع پلتفرم سایت که از چه مدلی استفاده شده مانند: ورد پرس، جوملا، دروپال …، طراحی رابط کاربری سایت، زیر ساخت هایی که در سایت مورد استفاده قرار می گیرد از جمله هاست یا سرور، پروتکل امنیتی، بهره گیری از پلاگین یا کد نویسی، توسعه و گسترش هر چه بهتر ضریب امنیتی.
موارد و پارامترهایی که بر قیمت های طراحی سایت با ورد پرس اثر می گذارد مواردی از قبیل: سادگی سایت ورد پرس، افزونه ها، سئو، دامنه های مختلف، خرید هاست یا میزبان وب، خرید قالب و … است که با توجه به این مواردی که ذکر شد هر سایت هزینه ی متفاوتی را در بر می گیرد و به همین علت نمی توان گفت که هر سایت دقیقا چه مبلغی را شامل می شود و نرخ ثابتی را برایش اعلام نمود. با رفتن به ایران مال لذت یک روز شیرین و خاطره ای ماندگار را در ذهن خود ثبت نمائید.

image 9848ad82a263bf0a9d5c5b00ccc59647c4791917

قیمت طراحی سایت با پایتون

خب باید این را بدانید که پایتون زبان برنامه نویسی بسیار قوی با سطح کیفیت بالایی می باشد که برای ساخت و گسترش نرم افزارهای کاربردی از پلتفرم های متفاوتی بهره می گیرد. این فریم ورک ها سبب این امر می شوند که امکان برنامه ویسی وب توسط پایتون همچون طراحی های سایت و گسترش برنامه کاربردی تحت وب با پایتون به خدمت برنامه نویسان وب درآید.
به این پلتفرم ها که متشکل از ماژول ها و بسته های برنامه نویسی تحت وب هستند پلتفرم های توسعه تحت وب گویند. در پایتون نیز هزینه ها بستگی به امکانات و قابلیت هایی دارد که در طراحی آن سایت به کار برده می شود.
اینکه وب سایت مورد نظر چه نوع سایتی می باشد مانند اینکه: خبری، فروشگاهی، شخصی و یا شرکتی باشد قیمت های آن نیز متفاوت است زیرا کد نویسی هر کدام با دیگری فرق داشته و این یکی از عوامل تفاوت هزینه ها می باشد.
مواردی همچون: ریسپانسیو بودن وب سایت، کد نویسی سمت سرور و کد نویسی سمت کاربر، کاربر پسند بودن سایت و موارد دیگری از این قبیل در روند قیمت ها موثر می باشد. در پایتون هر چه امکانات سایت بیشتر شود زمان طراحی و هزینه ها نیز افزوده می گردد. کد نویسی اختصاصی یا سیستم های مدیریت محتوا و همچنین ایجاد امنیت سایت با پایتون نیز هزینه هایی را در پی دارد.
به هر حال اگر بخواهید پایتون برای شما سایتی را طراحی نماید مزایای بسیار از قبیل:
• پنهان ماندن جزئیات سطحی از دید کاربران در طراحی سایت با پایتون
• بهره بردن از زمان مناسب برای برنامه نویسی تحت وب با پایتون
• ایجاد امنیت در پلتفرم های توسعه تحت وب
را در خدمت شما قرار می دهد که در کنار هزینه ای که برای آن انجام می دهید با ارزش است و می توانید سایت خوب و جذابی را داشته باشید.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *