چگونه با ذرات معلق ویروس کرونا در هوا مبارزه کنیم؟

چگونه با ذرات معلق ویروس کرونا در هوا مبارزه کنیم؟

سازمان بهداشت جهانی در هفته‌ی گذشته سرانجام تایید کرد که ویروس کرونا می‌تواند در هوا بماند و توسط ذرات معلق هوا منتقل شود. این بدان معنی است که فاصله‌ی اجتماعی به تنهایی برای مبارزه با بیماری کافی نیست و باید در کیفیت هوایی که تنفس می‌کنیم نیز بیشتر دقت کنیم.

بیشتر بخوانید
چطور در باشگاه بدون نگرانی از میکروب‌ها ورزش کنیم؟

چطور در باشگاه بدون نگرانی از میکروب‌ها ورزش کنیم؟

آداب درست ورزش کردن در باشگاه ورزشی می‌تواند از شما در برابر باکتری‌ها و میکروب‌هایی که برای سلامتی مضرند، محافظت کند. با وجود خطرناک بودن میکروب‌ها و باکتری‌های باشگاه ورزشی، نمی‌توان فواید ورزش کردن را نادیده گرفت. شستن دست‌ها، پوشاندن بریدگی و زخم‌های پوستی، پوشیدن کفش، تمیز کردن لوازم ورزشی قبل و بعد از استفاده و همراه داشتن حوله و زیرانداز شخصی می‌تواند به شما کمک کند تا در برابر بیماری‌های مرتبط با باکتری‌ها و میکروب‌های خطرناک در امان بمانید.

بیشتر بخوانید

خود آگاهی ممکن است به دلیل تعادل در ارتباط بین نورون‌های مغز انسان باشد

آیا رنگ زردی که من می‌بینم دقیقا همان رنگ زردی است که شما می‌بینید؟ آیا دردی که من احساس می‌کنم همان دردی است که شما احساس می‌کنید؟ اینکه آگاهی انسان «ذهنی» (Subjective) یا «عینی» (Objective) است، تا حد زیادی یک پرسش فلسفی به حساب می‌آید. ولی تعیین مرز بین خودآگاهی و عدم خودآگاهی آسان‌تر است. در پژوهش جدیدی که روی چگونگی تاثیر داروهای بیهوشی بر مغز انجام شده، دانشمندان می‌گویند که تجربه‌ی ما از واقعیت، محصول تعادلی ظریف در ارتباطات بین نورون‌های عصبی در مغز است. اگر این ارتباطات بیشتر یا کمتر بودند، خودآگاهی از بین می‌رفت.

بیشتر بخوانید