دو تمرین صبحگاهی که ثمربخشی شما را افزایش می‌دهد

سلامت و زیبایی, سلامت ذهن, مجله اینترنتی

با انجام روزانه‌ی این دو فعالیت می‌توانید روزتان را به یک روز مفید تبدیل کنید و حس رضایت‌تان از زندگی را افزایش دهید.

داشتن یک روز مفید و بیشترین استفاده از آن بسیار مهم است و هر کسی در هر زمینه‌ی کاری باید بتواند بازدهی و ثمربخشی کارش را افزایش دهد و همچنین بتواند عملکردش را بهتر کند. بهترین راه برای دستیابی به این اهداف نگه‌داری ژورنال و نوشتن درباره‌ی موضوعات خاصی است که در ادامه توضیح می‌دهیم. نوشتن در یک ژورنال تنها پنج دقیقه از وقت شما را می‌‌گیرد و برای آن فقط به یک خودکار و کاغذ و کمی تمرکز احتیاج دارید.

این کارها را حتما قبل از شروع روزتان انجام دهید. وقتی انجام این کارها برای‌تان یک عادت شود، در ظرف چند هفته، متوجه بهبود عملکردتان در زندگی شخصی و کاری خواهید شد.

۱. یادآوری روزانه‌ی سه مورد که به خاطر آنها شکرگزار هستید

تاکنون کتاب‌های بی‌شماری درباره‌ی خوشبختی و نحوه‌ی دستیابی به آن نوشته شده. بسیاری از ما متعجب می‌شویم وقتی می‌فهمیم که ورزشکاران بزرگ و مشهور، میلیاردرها و بازیگران از افسردگی رنج می‌برند. حتی می‌توان گفت که هر چه انسان‌ها مشهورتر و ثروتمندتر می‌شوند، احتمال افسردگی آنها بیشتر می‌شود. اکثر افراد فکر می‌کنند که پول و شهرت می‌تواند آنها را خوشبخت کند، در حالی که این دو مورد ممکن است حس خوشحالی و خوشبختی را کاهش دهند. پس خوشبختی را در کجا باید جست و جو کنیم؟

جواب این سوال شکرگزاری است. مردم کشورهای فقیرتر چگونه می‌توانند از کشورهای توسعه یافته خوشحال‌تر باشند؟ دلیل‌اش این است که آنها به خاطر آنچه که دارند سپاسگزار هستند. «دیوید هنسون»، بنیان‌گذار شرکت Ruby on Rails درباره‌ی این موضوع در یکی از نوشته‌هایش با عنوان «روزی که من میلیونر شدم» صحبت می‌کند. او متوجه شد در طول مسیرش به سمت میلیونر شدن خوشحال‌تر بود. این باعث شد چشمان‌اش باز شود و ببیند که شکرگزاری به خاطر داشته‌هایش عامل اصلی رضایت و خوشحالی است و فعالیت هایش ثمربخشی لازم را داشته اند.

به همین دلیل، هر روز صبح شما باید سه مورد را که به خاطر آنها سپاسگزار هستید، یادداشت کنید. شروع روزتان با شکرگزاری شما را به فرد قانع‌تر و شادتری تبدیل می‌کند. به دنبال آن، خوشحال بودن باعث می‌شود بازدهی و ثمربخشی شما افزایش یابد و کمک می‌کند که سرپرست بهتر و حرفه‌ای‌تری شوید.

۲. چه چیزی امروز را به یک روز عالی تبدیل می‌کند؟

تهیه‌ی لیست کارهایی که باید انجام دهید ممکن است بی‌فایده و بی‌ثمر شود. در ابتدای روز، ما ۵۰ کار را لیست می‌کنیم و می‌بینیم که در پایان روز تنها کمتر از نصف آنها را به انجام رسانده‌ایم. بدتر از آن اینکه بسیاری از کارهایی که انجام دادیم، اهمیت زیادی ندارند.

به جای آن، هر روز صبح سه مورد را که روز شما را به یک روز عالی تبدیل می‌کنند، یادداشت کنید. این شامل رفتن به باشگاه، نوشتن گزارش شرکت یا بیرون رفتن با همسرتان می‌شود. به کارهایی تمرکز کنید که روی آنها کنترل دارید. با انجام کارهایی که روزتان را عالی می‌کند، در پایان روز با حس رضایت و ثمربخشی بیشتری به خواب می‌روید. وقتی که خوب فکر می‌کنیم، می‌بینیم که معمولا انجام تنها یک یا دو کار مهم باعث می‌شود که روز مفید و ثمربخشی داشته باشیم. بنابراین، در ابتدای روز، آن کارها را انتخاب کرده و فقط بر انجام آنها تمرکز کنید تا حس خوشبختی و خوشحالی بیشتری داشته باشید.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *