ارز دیجیتال فیسبوک وارد بازار می‌شود؛ در مورد لیبرا چه می‌دانیم؟

تجارت الکترونیک, مجله اینترنتی

همانطور که می‌دانید فیسبوک هم به تازگی وارد دنیای ارز دیجیتال شد و لیبرا را به جهان معرفی کرد، ارز دیجیتال لیبرا که به نظر می‌رسد نامش به آزادی و رهایی اشاره داشته باشد. در این مطلب می‌خواهیم با ارز دیجیتال لیبرا بیشتر آشنا شویم.

لیبرا چیست؟

لیبرا یک ارز دیجیتال یا به عبارتی یک زیرساخت مالی است که اخیرا توسط فیسبوک معرفی شده و قدم بسیار بزرگی برای این کمپانی محسوب می‌شود. این ارز دیجیتال در بستر بلاک‌چین و با تکنولوژی رمزگذاری بیت کوین عرضه خواهد شد. این تکنولوژی می‌تواند تغییر بزرگی در روند بانکداری جهانی و تبادلات مالی ایجاد نماید و امکان انتقال ارز دیجیتال از طریق واتساپ و فیسبوک امکان پذیر خواهد شد. فیسبوک امیدوار است که لیبرا توسط کمپانی‌هایی چون Visa، Mastercard و PayPal پشتیبانی شود.

این شرکت امیدوار است تا لیبرا بتواند اختلالات بانکی را از بین ببرد و مبادلات ارزی را در سراسر جهان امکان‌پذیر سازد. نکته مثبتی که نظر بسیاری را به خود جلب خواهد کرد، پایین‌ترین کارمزد دریافتی از کاربران خواهد بود. این ارز دیجیتال از پشتیبانی آنلاین بهره خواهد برد در نتیجه هرگونه مشکلی، با گزارش کاربران به سرعت برطرف خواهد شد و هیچگونه سواستفاده مالی صورت نخواهد گرفت.

حمایت‌های مالی کمپانی‌های بزرگ از ارز دیجیتال لیبرا

فیسبوک قبل از این که از ارز دیجیتال خود به طور رسمی رونمایی کند، حمایت ۲۸ شرکت مالی و تجارت الکترونیک را بدست آورده و از وجود سرمایه‌گذارانی چون PayPal، eBay، Uber، Spotify و Vodafone بهره برده است. درواقع هر کمپانی، ۱۰ میلیون دلار برای پیوستن به این مجموعه سرمایه‌گذاری کرده و به زودی انجمن رسمی لیبرا نیز در سوئیس مستقر خواهد شد.

libra facebook 1

براساس گزارش‌های منتشر شده، احتمالا لیبرا تا سال ۲۰۲۰ به طور رسمی به عنوان ارز دیجیتال ارائه خواهد شد و پرداخت‌های آنلاین از طریق لیبرا میسر می‌شود. در نتیجه تا سال آینده شاهد این ارز دیجیتال و بهره‌گیری از خدمات گسترده آن در سراسر جهان خواهیم بود. مشارکت شرکت‌های بزرگ مالی مثل Visa و Mastercard در ابتدا ممکن است شگفت‌انگیز و عجیب به نظر برسد اما این حمایت‌های شرکت‌های بزرگ مالی باعث اعتبار لیبرا خواهد شد. البته یکی از دلایل این حمایت‌ها، ارزان‌تر بودن نرخ انتقال لیبرا در شبکه پرداخت خواهد بود. از سوی دیگر باید اشاره کنیم که امنیت این سیستم بسیار قوی خواهد بود و هیچ خطری کاربران و وضعیت پول دیجیتالشان را تهدید نخواهد کرد.

کالیبرا، کیف پول دیجیتال برای لیبرا

فیسبوک پس از ارائه جزییاتی از لیبرا تصمیم گرفت تا از کیف پول دیجیتال خود نیز با عنوان کالیبرا رونمایی کند. کالیبرا در واقع کیف پولی برای لیبرا است که اطلاعات مالی کاربران را دریافت خواهد کرد و امکانات مختلفی را به همراه امنیتی بالا ارائه خواهد داد. کالیبرا می‌تواند بستری برای تبادلات ارزی در سراسر جهان باشد و روند جدیدی از انتقالات مالی در ارز دیجیتال را به ارمغان آورد. در نتیجه به راحتی از یک سر دنیا از طریق گوشی هوشمند و با کمک کالیبرا می‌توان برای نقطه دیگری از جهان ارز دیجیتال ارسال کرد. کالیبرا در عرض چند ماه می‌تواند به بزرگ‌ترین کیف پول دیجیتال جهان تبدیل شود و این سرویس به صورت اپلیکیشنی در اختیار کاربران اندروید و iOS قرار خواهد گرفت.

facebook libra 1

این اقدامات جدید می‌تواند روند تجارت و پرداخت‌های مالی را به طور کلی تغییر دهد و از سوی دیگر امکان پرداخت‌ها از طریق واتساپ یا مسنجر فیسبوک نیز امکان‌پذیر خواهد بود. در واقع این کیف پول دیجیتال و ارز دیجیتال لیبرا به راحتی در شبکه‌های اجتماعی ذکر شده قابل استفاده خواهند بود. البته فیسبوک قبلا هم معاملات مالی را در واتساپ برای کاربران هندی ارائه کرده بود و احتمالا لیبرا را نیز ابتدا از هند آغاز خواهد کرد زیرا ۲۰۰ میلیون کاربر فعال در هند از واتساپ استفاده می‌کنند و در واقع واتساپ بزرگترین مجموعه کاربران خود را در هند دارد.

قدم بعدی فیسبوک برای لیبرا

همانطور که گفتیم لیبرا می‌تواند روند انتقال ارز دیجیتال را تغییر دهد و با کمترین نرخ انتقال جهان، تاثیر خوبی بر تجارت ها و کسب وکارهای کوچک و بزرگ خواهد داشت. این ارز دیجیتال به همراه کیف پول دیجیتالی که ارائه خواهد کرد، از امنیت بالایی برخوردار خواهد بود و هرگونه دزدی و اختلال حسابی برطرف شده و به حساب کاربران باز خواهد گشت.

در چند ماه آینده انجمن لیبرا توسعه خواهد یافت و به طور گسترده‌تری فعالیت‌ها و تست‌های اولیه خود را آغاز خواهد کرد تا در نیمه اول سال ۲۰۲۰ ارائه شود. این طرح با عضویت ۱۰۰ عضو جهانی از سراسر جهان آغاز خواهد شد و بزرگترین شرکت‌های جهان از آن حمایت خواهند کرد و سرمایه‌گذاری‌هایی خواهند داشت. در نتیجه می‌توان به اعتبار و پیشرفت این ارز دیجیتال اعتماد کرد و منتظر تاثیر آن بر روند بانکی جهان بود.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.