گوگل با کابل پر قدرت اینترنت زیردریایی آمریکا را به اروپا متصل می‌کند

فناوری اطلاعات, مجله اینترنتی

گوگل ساعاتی قبل از طرح خود برای تعبیه کابل اینترنت زیردریایی بین نیویورک و شهر «بود»  در بریتانیا و بیلبائو در اسپانیا خبر داد. این کابل جدید به افتخار دانشمند پیشگام در حوزه کامپیوتر، «گریس هاپر» (Grace Hopper) نامگذاری شده است؛ این کابل جدید به دیگر کابل‌های اینترنت زیردریایی گوگل می‌پیونند. گوگل تا حالا کابل‌های «کوری» (Curie) بین آمریکا و آمریکای جنوبی، «دانانت» (Dunant) بین آمریکا و فرانسه و «اکوئیانو» (Equiano) بین اروپا و آفریقا راه‌اندازی کرده است.

این کابل اینترنت قرار است در سال ۲۰۲۲ عملیاتی شود و توسط شرکت SubCom در بستر دریا تعبیه خواهد شد. باید خاطرنشان کنیم کابل‌های اینترنت دانانت و کوری هم توسط این شرکت برای گوگل در بستر دریا قرار گرفته‌اند.

 

daa9d8a7d8a8d984 d8a7db8cd986d8aad8b1d986d8aa2

 

گوگل در نظر دارد در آینده نزدیک در شهر مادرید اسپانیا یک مرکز جدید برای سرویس پردازش ابری خود راه‌اندازی کند بنابراین با تعبیه چنین کابلی می‌خواهد ارتباط بین مراکز خود را بهبود ببخشد. این کابل از ۱۶ جفت فیبر نوری بهره می‌برد که یک ویژگی استاندارد محسوب می‌شود اما تیم گوگل تایید کرده که برای نخستین بار یک معماری سوییچینگ جدید که در همکاری با شرکت SubCom توسعه یافته، مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف این سیستم جدید، افزایش اطمینان بابت ثبات شبکه و قادر ساختن شرکت برای انتقال بهتر ترافیک در صورت بروز مشکلات است.

گریس هاپر چهارمین کابل اینترنت زیر دریایی است که کاملا تحت مالکیت گوگل قرار دارد. علاوه بر این کابل‌های خصوصی، این شرکت همچنین عضو تعدادی کنسرسیوم است که به طور مشترک کابل‌های اینترنت زیردریایی را در مناطق مختلف جهان مدیریت می‌کنند.

گوگل توسعه هوش مصنوعی برای شرکت‌های نفت و گاز را متوقف می‌کند.

 

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *