گزارش سالانه‌ی زیست محیطی بویینگ منتشر شد

مجله اینترنتی, هوا فضا

شرکت بویینگ «گزارش سراسری زیست محیطی ۲۰۲۰» خود را منتشر کرد که در آن مشخص می‌کند چگونه به صورت پایدار به طراحی و ساخت محصولات می‌پردازد تا به حفظ منابع و کاهش ضایعات فعالیت‌های این شرکت در سراسر جهان کمک کند. با توجه به آغاز جنبش جهانی کربن-زدایی در صنایع، گزارش امسال بویینگ یک دورنمای مهم را برای این شرکت ترسیم می‌کند.

این شرکت اهداف بلندپروازانه‌ی زیست محیطی را برای اجرا تا سال ۲۰۲۵ درنظر دارد که شامل کاهش قابل توجه انتشار گازهای گلخانه‌ای، زباله و مصرف آب و انرژی می‌شود. اهدافی که به گفته‌ی بویینگ در سال ۲۰۱۹ نیز گام بلندی به سوی آن برداشته است.

گرِگ اسمیت، معاون اجرایی عملیات سازمانی بویینگ می‌گوید: «تعهد همیشگی ما به سمت پایداری زیست محیطی، برای استراتژی کلی شرکت مهم است.» او که مدیر ارشد مالی و سرپرست ارتباطات نیز هست ادامه می‌دهد: «نوآوری بخشی از ذات بویینگ است و ما از این خلاقیت برای کمک به حل چالش اساسی تغییرات جهانی آب‌وهوا استفاده می‌کنیم.»

بویینگ در گزارش امسال خود، پیشرفت‌های شاخص در زمینه‌ی محیط زیست را شامل این موارد اعلام کرده است:

 • توسعه‌ی محصولات تازه‌ای که ۱۵ تا ۲۵ درصد از قبل کارآمدتر هستند. این امر با توجه به هدف صنایع هوافضا در رسیدن به رشد جهانی کربن-خنثی شدن در سال ۲۰۲۰ انجام شده است. رشدی که مقدمه‌ی کاهش ۵۰ درصدی آلودگی‌های کربنی تا سال ۲۰۵۰ خواهد بود.
 • فراهم کردن این امکان برای خطوط هوایی تا هواپیماهای تازه‌ی خود را با سوخت پایدار به مرکز اصلی خود برسانند.
 • پیوستن به «اتحاد خریداران انرژی تجدیدپذیر» که به تأمین انرژی تجدیدپذیر بیشتر برای عملیات شرکت‌های بزرگ کمک می‌کند. این جامعه، از خریداران بزرگ انرژی تشکیل شده تا دستیابی به انرژی‌های کربن-صفر آینده را سرعت ببخشد.
 • کاهش ۱۵ درصدی ارسال زباله به محل‌های دفن و کاهش ۷ درصدی مصرف آب از سال ۲۰۱۷ که برای بویینگ پیشرفت بزرگی محسوب می‌شود تا بتواند به هدف کاهش ۲۰ درصدی در هر دو زمینه تا سال ۲۰۲۵ دست یابد.
 • راه‌اندازی بستر پرواز آزمایشی هواپیمای ecoDemonstrator 777 برای ارزیابی فن‌آوری‌های پایداری که در جهت اهداف زیست محیطی باشد. برای نمونه می‌توان به فن‌آوری تازه برای بالک‌ها اشاره کرد که عملکرد هواپیما را هنگام نشست و برخاست بهبود می‌دهد و می‌تواند باعث صرفه‌جویی سالانه میلیون‌ها گالن در زمینه‌ی سوخت خطوط هوایی شود.
 • همکاری با شرکای خارجی و نهادهای غیرانتفاعی محلی برای پشتیبانی از پایداری زیست محیطی که از راه آموزش، مشارکت اجتماعی، حفاظت از اراضی و احیای زیستگاه‌ها انجام می‌شود.
 • دریافت «ستاره انرژی» برای دهمین سال متوالی که جایزه‌ای سالانه در زمینه‌ی توسعه‌ی پایدار است.
 • boeing global environmental report 2020 232x300 1
 • بویینگ در تلاش است تا به اهداف زیست محیطی خود که برای سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی کرده است، دست یابد. این اهداف شامل کاهش ۲۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای، ۲۰ درصد کاهش در مصرف آب و تولید زباله‌ی جامد، ۱۰ درصد کاهش مصرف انرژی و ۵ درصد کاهش تولید زباله‌های خطرناک محیط‌های کاری است.هم‌چنین طرح‌های پیشگامانه‌ی بویینگ در زمینه‌ی تولید محصولاتی با مصرف بهینه‌ی سوخت، صنعت را قادر می‌سازد به رشد جهانی کربن-خنثی شدن دست یابد. موضوعی که از سال جاری آغاز شده است و باید به ۵۰ درصد کاهش تولید آلودگی‌های کربنی تا سال ۲۰۵۰ برسد.

  طبق اعلام بویینگ این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین شرکت هوافضایی جهان که با بیش از ۱۶۰ هزار نفر در بیش از ۱۵۰ کشور جهان به ارائه‌ی خدمات می‌پردازد، با تکیه بر میراث گذشته، همچنان به پیشگام بودن در زمینه‌ی فن‌آوری و نوآوری، ارائه‌ی خدمات به مشتریان و سرمایه‌گذاری روی نیروهای خود به منظور دستیابی به رشدی پایدار در آینده ادامه می‌دهد.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *