امریکن ایرلاینز برای ناوگان هوایی خود از پوشش ضد کرونا استفاده می‌کند

علمی و تکنولوژی, مجله اینترنتی, هوا فضا

خط هوایی «امریکن ایرلاینز» (American Airlines) اعلام کرد که با یک راهکار معتبر و به کمک استفاده از اسپری الکترواستاتیکی، فرآیند ضدعفونی کردن هواپیماهای خود را بهبود خواهد داد تا ایمنی خاطر بیشتری برای مسافران فراهم کند.

تأییدیه‌ی دولتی

این شرکت که بزرگ‌ترین خط هوایی آمریکاست، از روشی که با نام SurfaceWise2 شناخته می‌شود و توسط Allied BioScience تولید شده استفاده می‌کند. گفته می‌شود که این فناوری، نخستین محصول ماندگار برای کمک به مبارزه با گسترش ویروس کرونا است که توسط سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) تأیید شده است.

داشتن یک ارزیابی بیرونی، بی‌طرفانه و علمی از یک محصول برای دستیابی به اعتبار لازم مهم است. این موضوعی است که امریکن ایرلاینز با تأییده‌ی زیست محیطی SurfaceWise®۲ به آن اشاره کرده است.

«دیوید سیمور» (David Seymour) مدیر ارشد عملیات امریکن ایرلاینز در این زمینه گفت: «ما در حال انجام اقداماتی جسورانه هستیم و از تازه‌ترین محصولات و فناوری‌ها برای رفاه مشتریان هنگام مسافرت با ناوگان خود استفاده می‌کنیم. به لطف ارزیابی‌های دقیقی که توسط متخصصان باتجربه در EPA، تیم امریکن ایرلاینز و Allied BioScience انجام شده، برنامه‌ی چندلایه‌ی ما برای محافظت از مسافران و کادر پروازی در برابر ویروس‌هایی مانند کرونا و آنفولانزا قوی‌تر خواهد شد.»

SurfaceWise2 پوششی نامرئی بر روی سطوح ایجاد می‌کند که ساختار ویروس را تجزیه می‌کند و از بین می‌برد. امید می‌رود که با این به‌روزرسانی، انتقال ویروس کرونا از طریق سطوح به ویژه در نقاطی که در معرض تماس زیاد قرار دارند مانند صندلی‌ها، دسته‌های صندلی، میزهای غذا و درهای سطل زباله، کاهش یابد.

surfacewise electrostatic sprayer

اسپری الکترواستاتیکی ضد ویروس SurfaceWise
Credit: Chris Loh/Simple Flying

«ماها ال‌سید» (Maha El-Sayed) مدیر ارشد علوم Allied BioScience اشاره کرد که این محصول با ماندگاری بالا، لایه‌ای از محافظت را در برابر ویروس‌ها فراهم می‌کند که نظیر آن موجود نیست. او افزود: «ما به دنبال این هستیم که کاربرد این محصول را در ادارات، مدارس، سالن‌های ورزشی و دیگر مراکز پر رفت‌وآمد داشته باشیم و مردم را به صورت ایمن برای بازگشت به کار و فعالیت پشتیبانی کنیم.»

به گفته‌ی امریکن ایرلاینز، این شرکت در ماه‌های آینده از این اسپری الکترواستاتیکی برای سطوح درونی هواپیما استفاده خواهد کرد و سپس آن را به سرسر ناوگان خود از جمله «امریکن ایگل» (American Eagle) به عنوان شریک منطقه‌ای گسترش خواهد داد.

دیگر اقدامات ضد کرونایی امریکن ایرلاینز

فعالیت‌های ضد کرونایی این شرکت هوایی در حالت کلی با عنوان «تعهد پاک» شناخته می‌شود و به گفته‌ی این خط هوایی، شامل تمیز کردن کامل هواپیما پیش از هر پرواز است و حتی تمیز کردن دقیق‌تری که در طول شب انجام می‌شود.

گام دیگری که به نظر می‌رسد اکنون در همه‌ی پروازهای مسافربری انجام می‌شود، استفاده از فیلتر ذرات با بازدهی بالا (High-Efficiency Particulate Air) است که معمولا با عنوان HEPA شناخته می‌شود. این فناوری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سراسر جهان نیز استفاده می‌شود.

امریکن ایرلاینز هم‌چنین به صورت پیوسته به تمیز کردن و ضدعفونی کردن فضاهای خود در فرودگاه‌ها می‌پردازد. علاوه بر این الزام داشتن ماسک برای مسافران در پرواز را اجرایی کرده و به آنان ژل یا دستمال مرطوب ضدعفونی کننده نیز می‌دهد.

aircraft interiors aa business cabin

همه‌ی سطوح از صندلی‌ها گرفته تا وسایل سرگرمی ضدعفونی می‌شود
Credit: American Airlines

اطمینان خاطر به مسافران

طبق اعلام امریکن ایرلاینز، این خط هوایی هم‌چنان همکاری با شرکت مشاوره‌ی خطر زیستی GBAC STAR را برای اعتبارسنجی ناوگان هوایی و فضاهای فرودگاهی خود مانند استراحتگاه‌های کارکنان و مسافران ادامه می‌دهد. به گفته‌ی این شرکت، امریکن ایرلاینز نخستین خط هوایی است که از این روش اعتبارسنجی استفاده می‌کند و امیدوار است که تا پایان سال ۲۰۲۰ گواهی آن را دریافت نماید.

روش‌های بازاریابی مانند داشتن گواهی عاری بودن از ویروس، هنگام سوار شدن به هواپیما به مسافران فعلی و آینده اطمینان می‌دهد که پروازی ایمن را تجربه خواهند کرد. چنین ساز و کارهایی با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده در زمینه‌ی رکود طولانی‌مدت صنعت هوایی، برای بازگشت سریع‌تر به روند عادی، ضروری به نطر می‌رسد.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *