تولید سوبارو BRZ متوقف شد؛ سرنوشتی محتمل برای تویوتا GT86‌

خودرو و حمل و نقل, مجله اینترنتی

تولید سوبارو BRZ‌ که دوقلو همسان تویوتا GT86‌ است، در ژاپن متوقف شد. البته لازم نیست در این مورد نگران باشیم، چرا که به‌زودی نسل جدیدی از هر دو خودرو به بازار عرضه خواهد شد.

در حال حاضر دیگر مشتریان سوبارو قادر نیستند تا BRZ را از طریق شرکت خریداری کنند و تنها قادر هستند تا به نسخه‌های موجود در نمایندگی‌ها دسترسی داشته باشند.

سوبارو از مدتی پیش نسبت به بازنشسته کردن این مدل اقدام کرد و اکنون تولید آن در سرزمین اصلی یعنی ژاپن به پایان رسید. برای مثال آخرین نسخه‌های سوبارو BRZ‌ در ماه مارس ۲۰۲۰ در آلمان به فروش رسیدند.

نکته جالب این است که سوبارو BRZ‌ و تویوتا GT86 هر دو در یک کارخانه در ژاپن تولید می‌شوند. بنابراین رسانه‌های خودرویی کنجکاو هستند که بدانند آیا تولید تویوتا GT86 نیز متوقف خواهد شد یا خیر.

بازنشستگی به علت تغییر نسل تویوتا GT86

در سپتامبر سال ۲۰۱۹ رؤسای شرکت‌های تویوتا و سوبارو تأیید کردند که نسل بعدی از سوبارو BRZ‌ و تویوتا GT86 در راه است. هنوز هیچ‌گونه جزئیاتی از نسل آتی این خودروها منتشر نشده و تنها اطلاعات در دسترس، تعدادی عکس رندر شده هستند.

حدس و گمان‌ها حاکی از آن هستند که این خودرو براساس پلتفرم TGNA تویوتا ساخته خواهند شد و برای قوای فنی آن‌ها نیز از پیشرانه ۲٫۴ لیتری بوکسور Subbi استفاده شده است. این پیشرانه حداکثر ۲۵۵ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند.

بنا بر گفته‌های مهندسی طراحی تویوتا، تتسویا تادا، نسل آتی سوبارو BRZ‌ و تویوتا GT86 عملکرد فوق‌العاده‌ای خواهند داشت و رانندگی با آن‌ها حتی از تویوتا سوپرا نیز مفرح‌تر خواهد بود.

انتظار می‌رود نسخه‌های جدید سوبارو BRZ‌ و تویوتا GT86 در سال ۲۰۲۱ به طور رسمی معرفی شوند و در سال ۲۰۲۲ میلادی قابل سفارش توسط خریداران باشند. تا آن زمان حدس و گمان‌های مختلفی در خصوص قوای فنی این خودروها در رسانه‌ها منتشر خواهد شد.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *