تکنولوژی‌های جدید ایمنی برای نسل بعدی مرسدس بنز کلاس S

خودرو و حمل و نقل, مجله اینترنتی

نسل جدید مرسدس بنز کلاس S‌ تا چندی دیگر به صورت رسمی رونمایی می‌شود، اما مرسدس تصمیم دارد تا به صورت مرحله‌ای، نوآوری‌ها و ابتکارات خود در این خودرو را فاش کند. به نظر می‌رسد مرسدس بنز کلاس اس جدید ترکیبی از ایمنی و تکنولوژی باشد.

در ابتدا اطلاعات مربوط به سیستم سرگرمی ویژه این خودرو منتشر شد که حاکی از به‌کارگیری یک سیستم چندرسانه‌ای فوق پیشرفته در این خودرو بود. حال مشخص شده که مرسدس بنز کلاس اس‌ جدید ایمنی خودرو را به مرحله جدیدی رسانده است.

ویژگی‌های ایمنی جدید در کابین مرسدس بنز کلاس S جدید

بنز اعلام کرده نوع جدیدی از کیسه هوا را برای کلاس اس جدید طراحی کرده که از مسافران صندلی عقب در تصادفات محافظت خواهد کرد. این کیسه هوا ظاهری شبیه به دستکش باد شده دارد که قسمت فوقانی بدن سرنشین را هنگام سانحه محافظت می‌کند.

به گفته بنز، عملکرد کیسه هوای عقب به طور کلی با کیسه هوای جلو متفاوت است و حتی باید طوری نصب شود که قادر به محافظت از صندلی‌های کودک نصب شده در خودرو هم باشد.

علاوه بر آن مرسدس بنز کلاس اس یک پکیج ایمنی به نام Impulse Side نیز در خود جای داده است که از سرنشینان هنگام بروز تصادفات قریب‌الوقوع محافظت می‌کند. این سیستم با استفاده از سنسورها و دوربین‌ها قادر است تا وقوع تصادف را پیش‌بینی کند.

بعد از آنکه سیستم از وقوع یک تصادف در لحظات آتی خبر داد، کیسه‌های هوای کوچکی که روی کمربندهای ایمنی قرار گرفته‌اند فعال خواهند شد تا از سرنشینان محافظت کنند.

علاوه بر فعالسازی کمربندهای بادی، ارتفاع خودرو نیز به طور خودکار افزایش می‌یابد تا اکثر فشار تصادف به سمت شاسی منحرف شود و بدنه خودرو ضربه را جذب نکند.

انتظار می‌رود تیزر دوم مرسدس بنز کلاس اس جدید بزودی منتشر شده و اطلاعات بیشتری در خصوص این خودرو در اختیار علاقمندان قرار دهد.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *