با ارزان‌ترین خودروی برقی آمریکا آشنا شوید؛ کندی K27‌ از چین

خودرو و حمل و نقل, مجله اینترنتی

بازار خودرو آمریکا یکی از متنوع‌ترین بازارهای خودرویی در سراسر جهان است و علاوه برآن از اعتبار بالایی نیز در بین خودروسازان برخوردار است. به همین دلیل نیز خودروسازان مختلف سعی می‌کنند تا به نحوی در این بازار حاضر شوند.  شرکت‌های چینی نیز پس از حدود دو دهه در خودروسازی به بلوغ رسیده‌اند و اکنون یکی پس از دیگری وارد بازار پر از فرصت آمریکا می‌شوند.

رقابت برای عرضه خودروهای ارزان‌قیمت نیز در بین خودروسازان چینی در جریان است. در این بین یکی از خودروسازان چینی به نام کندی، دو محصول جدید خود به نام کندی K23 و کندی K27 را روانه بازار آمریکا کرده است. این خودروها ارزان‌ترین محصولات الکتریکی در آمریکا هستند که اجازه تردد قانونی دارند.

محصولات جدید کندی قرار است تا پایان سال وارد بازار شوند. این شرکت تولیدکننده عمده قطعات الکتریکی و خودروهای برقی است و نخستین ایالتی که میزان خودروهای کندی است، تگزاس خواهد بود. پس از آن نیز محصولات کندی در سراسر آمریکا عرضه خواهند شد.

kandi ev

کندی K27، اسباب بازی برقی یا هاچ‌بکی مقرون به صرفه؟

کندی K27 یک هاچ‌بک جمع و جور الکتریکی است که از یک بسته باتری با ظرفیت ۱۷.۷ کیلووات ساعت برای ذخیره سازی انرژی استفاده می‌کند. مطابق ادعای شرکت سازنده، این بسته برای پیمودن مسافت ۱۶۰ کیلومتری کفایت می‌کند.

هر دو مدل کندی K27 و K23 همزمان در آمریکا عرضه خواهند شد. مدل بزرگتر پکیج باتری بزرگتری دارد که ظرفیت آن به ۴۱.۴ کیلووات ساعت بالغ می‌شود. این نسخه قدرت پیمایش ۲۹۰ کیلومتر را با یک‌ بار شارژ دارد.

شرکت کندی هنوز اطلاعاتی در مورد پیشرانه مورد استفاده در این خودروها و میزان توان و گشتاور خروجی ارائه نکرده است. با این وجود قیمت رقابتی ۲۰۵۰۰ دلاری مشوق خوبی برای خرید خودروهای کندی خواهد بود.

در حال حاضر بسیاری از دولت‌ها مساعدت‌های مالی مختلفی را برای خرید خودروهای الکتریکی وضع کرده‌اند و دولت آمریکا نیز چنین شرایطی را برای خریداران در نظر گرفته است. به همین دلیل با اعمال تخفیفات مختلف، قیمت کندی K27 تا سطح ۱۳ هزار دلار کاهش پیدا می‌کند.

نسخه گران‌تر و بزرگتر کندی K23 نیز قیمتی برابر با ۳۰ هزار دلار دارد که پس از اعمال تخفیف‌های مختلف دولتی و منطقه‌ای، قیمت آن به حدود ۲۲۵۰۰ دلار کاهش خواهد یافت.

طبیعی است که با وجود قیمت بیست هزار دلاری برای کندی K27، نباید انتظار وجود طراحی منحصر به فردی را برای این خودرو داشته باشیم. ظاهر کندی کاملا ساده است و همانند هاچ‌بک‌های ساخته شده در سال‌های ابتدایی قرن بیست و یکم، عرضی کوتاه و ارتفاعی زیاد دارد.

kandi

در نسخه گران‌تر نیز می‌توان مشابهت‌هایی میان این خودرو و هاچ‌بک الکتریکی مشهور مرسدس بنز یعنی اسمارت فورتو مشاهده کرد. البته نسخه ارزان‌تر بیش از حد ساده طراحی شده و به خوبی نمایان‌گر یک خودرو چینی است.

البته ارزان بودن کندی K27 موجب نشده تا این خودرو از امکانات رفاهی روز محروم باشد. برای مثال در کابین ساده و دوست داشتنی کندی، می‌توان نمایشگر بزرگی را مشاهده کرد که وظیفه کنترل سیستم چندرسانه‌ای را برعهده دارد.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *