جزئیات جدیدی درباره لوسید ایر قبل از رونمایی رسمی منتشر شد

خودرو و حمل و نقل, مجله اینترنتی

لوسید موتورز پیش از رونمایی رسمی اولین مدل تولیدی خودش یعنی سدان الکتریکی لوکس لوسید ایر، اطلاعات جدیدی درباره آن منتشر کرده ‌است. این خودرو قرار است تا روز نهم سپتامبر رونمایی شود.

این شرکت طی تیزری که هفته گذشته منتشر کرد گفته ایر می‌تواند با هربار شارژ مسافت ۸۰۰ کیلومتری را طی کند، اما نکته غیرمنتظره ظرفیت باتری نسبتا کم آن معادل ۱۱۳ کیلووات ساعت است که آن را از نزدیک‌ترین رقیبش یعنی تسلا مدل اس کارآمدتر می‌کند.

lucid air profile

پک باتری لوسید ایر از ۲۱۷۰ سلول استوانه‌ای استفاده می‌کند که توسط زیرشاخه شیمیایی LG ساخته شده‌اند. گفته می‌شود که این پک باتری قابلیت شارژ سریع (تا ۳۵۰ کیلووات) در عرض ۲۰ دقیقه را دارند و توانایی طی مسافت ۵۰۰ کیلومتری را برای این خودرو فراهم می‌کند.

موتور قدرتمند، صندوق عقب جادار

پک باتری یک مجموعه موتور دوگانه را تغذیه می‌کند که قدرت تقریبا ۷۵۰ کیلووات تولید می‌کنند و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر این مدل را در محدوده ۲٫۵ ثانیه قرار می‌دهند. گفته می‌شود سرعت نهایی این مدل بیش از ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

شکل باتری متقارن نیست اما برای استفاده بهینه از فضا طراحی شده‌ است. پیشرانه هم چنین شرایطی دارد تا فضای بیشتری در اختیار مسافران و بار قرار دهد. بنابراین با یک خودرو الکتریکی کارا روبه‌رو خواهیم بود.

برای مثال صندوق جلو گنجایش ۲۸۰ لیتری دارد که گویا بزرگترین صندوق جلو بین تمام خودروهای الکتریکی تاکنون است.

lucid air main

به طور کلی، لوسید ایر گنجایش باری برابر با ۷۴۰ لیتر دارد، یعنی صندوق عقب ۴۶۰ لیتر گنجایش دارد. پیتر راولینسون رئیس لوسید ادعا می‌کند این بزرگترین فضای بار برای هر خودرو سدانی است، صرف‌نظر از اینکه آن سدان چه نوع پیشرانه‌ای دارد.

لوسید از فناوری این مدل کاملا بهینه در مدل‌های آینده خودش استفاده خواهد کرد تا بتواند مسافت‌های بیشتری را با باتری‌های کوچکتر طی کند و در نتیجه هزینه و وزن را کاهش و فضا را افزایش دهد.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *