مدیرعامل دایملر از احتمال ساخت مرسدس میباخ الکتریکی خبر داد

خودرو و حمل و نقل, مجله اینترنتی

مرسدس بنز تمایل زیادی به ورود به بازار خودروهای لوکس پیشرفته دارد که آلودگی کربنی آن‌ها صفر است. با این وجود بیشتر تولیدکنندگان خودروهای لوکس همچنان از موتورهای نیمه ‌هیبریدی یا احتراقی در خط تولید خود استفاده می‌کنند. هدف مرسدس از این کار (ساخت میباخ الکتریکی) این است که از نام تجاری میباخ استفاده کرده و این نام تجاری را همراه با انواع سدان مرسدس EQS که سال آینده عرضه می‌شود، دوباره به دوران باشکوه گذشته‌اش برگرداند.

اولا کالنیوس، مدیر ارشد اجرایی دایملر به تازگی گفته آن‌ها از این فرصت استفاده می‌کنند تا بخش بزرگی از بازار خودروهای الکتریکی را از آن خود کنند. کالنیوس گفته است:

«هنوز هم می‌توان کارهای زیادی با برند میباخ انجام داد. پلتفرم الکتریکی، فرصت‌های جدیدی در اختیار ما قرار می‌دهد تا برند میباخ را مجددا احیا کنیم.»

این بخشی از استراتژی فرضی کالنیوس برای کمک به بازگرداندن حاشیه امنیت بیشتر به مرسدس است. ساخت نسخه الکتریکی خودروهای لوکس سودآوری زیادی دارد که می‌توان از آن برای تامین مالی پروژه‌های بزرگ‌تر مانند توسعه فناوری‌های جدید، عملیات نرم‌افزاری، و پوشش هرگونه هزینه بازسازی استفاده کرد.

توسعه موفقیت آمیز میباخ الکتریکی با هزینه تحقیقات اندک

با وجود کار روی خودروهای جدید با بهترین امکانات مرسدس مانند بنز S کلاس و EQS، هزینه‌های کلی این شرکت در سال جاری کاهش پیدا کرده‌ است. کالنیوس دلیل این عملکرد مالی بهتر را اقدامات بهینه ‌سازی که سال گذشته اجرایی شدند عنوان می‌کند.

خودروهای مرسدس طی سال‌های اخیر جایگاه خوبی در بازار داشته‌اند، و عملکرد بهتری نسبت به رقبای خود مانند بی ‌ام ‌و‌ و آئودی نشان داده‌اند، با این وجود سودآوری این برند به دلیل بازدهی ضعیف دچار مشکل شده بود.

photo 2020 09 02 17 14

علی رغم تمام مشکلات، انتظار می‌رود این سودآوری در آینده افزایش یابد، چون مرسدس گام‌های خوبی در مسیر درست برداشته است. کالنیوس در این باره گفته است:

ما باید عملکرد مالی شرکت را بهبود ببخشیم. هیچکس در این شرکت چالش‌های تحول صنعت خودرو را دست ‌کم نمی‌گیرد، با این وجود باید از فرصت‌های پیش آمده به درستی استفاده کنیم.

میباخ و مرسدس، محبوب در چین

برند میباخ از محبوبیت بسیار زیادی در بازارهایی مانند چین برخوردار است که البته بزرگ‌ترین بازار برای فروش مرسدس هم محسوب می‌شود.

با توجه به اینکه طی هفته‌های اخیر، تقاضای مشتریان برای خرید خودرو در چین افزایش یافته، جریان سوددهی این شرکت شرایط خوبی پیدا کرده و این شانس وجود دارد تا مرسدس برنامه‌های خود را به چیزی فراتر از کسب‌ و کار سنتی و همیشگی خود گسترش دهد.

کالنیوس در این باره هم گفته است:

من پتانسیل ارزش‌آفرینی زیادی در تحول برند میباخ می‌بینم، و می‌توان از طریق یک کسب ‌و کار دیجیتالی، سود بیشتری در این زمینه کسب کرد.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *