گوگل کروم به‌زودی ناامن بودن فرم‌ها را اعلام می‌کند

اپلیکیشن و نرم ‌افزار, مجله اینترنتی

گوگل کروم به زودی ناامن بودن فرم‌ها را به‌طور واضح‌تری به اطلاع کاربران می‌رساند. از نسخه ۸۶ این مرورگر، فرم‌هایی که در سایت‌های HTTPS قرار دارند ولی اطلاعات درخواستی را به صورت ایمن به سرور ارسال نمی‌کنند، تشخیص داده می‌شوند و کاربران هنگام استفاده از آن‌ها با هشدار مواجه خواهند شد.

در حال حاضر گوگل کروم برای اینکه نشان دهند فرم حاضر امنیت کافی را ندارد، فقط آیکون قفل موجود در نوار آدرس که نشان‌دهنده‌ی امنیت سایت است را حذف می‌کند. یکی از اعضای تیم امنیتی گوگل کروم در این رابطه نوشته: «ما دیدیم که کاربران با این مشخصه نمی‌توانند ارتباط برقرار کنند و بسیاری از آن‌ها از خطرات مربوط به ارسال داده‌ها از طریق فرم‌های ناامن خبردار نمی‌شوند.»

در ابتدا که می‌خواهید در چنین فرم‌هایی تایپ کنید، یک هشدار مشابه تصویر زیر نمایش داده می‌شود.

chrome form 2

اما اگر به هر دلیلی با ناامن بودن فرم موردنظر مشکلی نداشته باشید و می‌خواهید اطلاعات خود را ارسال کنید، بار دیگر یک هشدار بزرگ مشابه تصویر زیر نمایش داده می‌شود تا تصمیم خود را تایید کنید.

chrome form 3

همچنین در نسخه‌ی جدید، گوگل کروم برای چنین فرم‌هایی دیگر به صورت خودکار اطلاعات کاربران را قرار نمی‌دهد. البته اگر چنین فرمی مربوط به نام کاربری و رمز عبور باشد، همچنان قادر به بهره‌گیری از ابزار مدیریت رمز عبور کروم خواهید بود. چنین مشخصه‌ای به کاربران اجازه می‌دهد که برای اکانت خود از رمز عبور ویژهای استفاده کنند تا حتی در بدترین حالت هم دیگر از اکانت‌های آن‌ها سوءاستفاده نشود.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *