جدیدترین مدل‌های آرایش صورت پاییز و زمستان ۲۰۲۰-۲۰۲۱

سلامت و زیبایی, مجله اینترنتی, مد و زیبایی

مجله‌ی GLOWSLY جدیدترین مدل‌های آرایش صورت پاییز ۲۰۲۰ و زمستان ۲۰۲۱ را با بررسی کت‌واک‌های برندهای متنوع در هفته‌های فشن نیویورک، لندن، میلان و پاریس پیش‌بینی کرده است. منتظر باشید که این مدها را در بیشتر مراسم فرش قرمز و روی چهره‌ی سلبریتی‌ها در اینستاگرام ببینید.

جدیدترین مدل‌های آرایش پوست صورت (پاییز-زمستان ۲۰۲۰-۲۰۲۱)

پاییز امسال پر است از مدهای آرایشی ساده، جذاب، خلاقانه و خاص که وارد کردنشان به تیپ روزمره یا مهمانی کار چندان دشواری نیست. جدیدترین مدل‌های آرایش صورت شامل طیفی از کرم‌پودرها، رنگ‌های طبیعی و ملایم و حتی پوست کاملا بدون آرایش است. طرفدار هر مدل آرایش صورت که باشید، در مدهای پاییز و زمستان امسال یک انتخاب خواهید داشت.

در ادامه می‌توانید ترندهای جدید آرایش پوست صورت برای پاییز و زمستان ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را ببینید.

۱. آرایش بدون کرم پودر

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends no foundation

بسیاری از برندها، در نمایش مدهای پاییز از کرم پودر در آرایش استفاده نکردند. البته استفاده نکردن از کرم پودر در آرایش نکته‌ی جدیدی نیست؛ میکاپ‌آرتیست‌ها در سال‌های اخیر در بسیاری از آرایش‌ها، کرم پودر را کنار می‌گذارند.

در آرایش‌های بدون کرم پودر می‌توانید سایر بخش‌های آرایشی را هم ساده نگه دارید و از رژ لب‌های بسیار کمرنگ یا برق لب‌های بدون رنگ استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک رژ لب قرمز را به کار ببرید و اجازه دهید لب‌ها در مرکز توجه قرار بگیرند.

۲. آرایش صورت با پوست خیس

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends dewy

آرایش پوست خیس باز هم در جدیدترین مدل‌های آرایش صورت ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ تکرار شده است. برای این مدل آرایش شما نیازی به استفاده از کرم پودر ندارید و کافی است روی گونه‌ها و برجستگی کنار چشم از هایلایترهای براق استفاده کنید تا ظاهر صورت شما تازه و کمی مرطوب به نظر برسد.

هدف از این مدل آرایش پوست، نمایش تازگی، شادابی و سلامت صورت است.

۳. آرایش پوست با کانتور ملایم

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends made up

برخی از میکاپ‌آرتیست‌ها همچنان به استفاده از کرم پودر در آرایش‌ها ادامه داده‌اند، اما نه به میزان زیاد و برای پوشاندن پوست به طور کامل با یک لایه‌ی ضخیم از آرایش.

در این مدل آرایش صورت تنها از کمی کرم پودر برای پوشاندن کامل صورت با یک لایه‌ی نازک و بعد کمی هایلایتر و کانتور برای زاویه‌دار و زیباتر کردن فرم صورت استفاده می‌شود.

این مدل آرایش هم همچنان حس یک آرایش کاملا ساده با پوستی پاک، تمیز و بدون کرم پودر را می‌دهد.

۴. آرایش کلاسیک «بدون آرایش»

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends no makeup makeup

یکی دیگر از مدهای آرایشی پاییز امسال با تمرکز بر پوست ساده، مدل «بدون آرایش» است که به ویژه در سال‌های اخیر به یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین ترندها تبدیل شده.

استفاده از یک لایه‌ی نازک از کرم پودر با رنگ متناسب با پوست، یک رژ لب نود یا کمرنگ و کمی ریمل ترکیب اصلی این مدل آرایش است.

شانل یکی از برندهایی بود که در نمایش‌های مد پاییزی، مدل بدون آرایش را برای بیشتر مدل‌هایش به کار برده بود.

۵. استفاده از رژ گونه‌ی صورتی

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends rosy complexion eye makeup

یک صورتی ملایم و طبیعی برای گونه‌ها و البته لب یکی از راحت‌ترین و کاربردی‌ترین آرایش‌هایی را می‌سازد که پاییز امسال هم قرار است مد باشد.

ترکیب سرخ و سفیدی که این آرایش ایجاد می‌کند کاملا مناسب هوای خنک پاییز است و لطافت، تازگی و حال و هوای این فصل را بازتاب می‌دهد.

مدل‌های برند مایکل کورس در نمایش‌های مد پاییزی بیش از همه از این ترند آرایشی پیروی کرده بودند.

جدیدترین مدل‌های آرایش چشم (پاییز-زمستان ۲۰۲۰-۲۰۲۱)

در مدل‌های آرایش چشم پاییزی و زمستانی جدید بیشتر از خط چشم و سایه‌های رنگی استفاده می‌شود. مدل‌های جدید آرایش چشم هم مانند آرایش صورت از مدل‌‌های خط چشم و سایه‌ی ساده و مناسب برای استفاده‌ی روزمره تا مدل‌های خیلی خاص و چشمگیر را در بر می‌گیرد.

در ادامه می‌توانید ترندهای جدید آرایش چشم برای پاییز و زمستان ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را ببینید.

۶. آرایش چشم اسموکی

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends grungy smokey eyes

پاییز و زمستان بدون آرایش چشم جذاب اسموکی معنا ندارد. این مدل آرایش چشم که بیشتر از مدهای دهه‌ی ۹۰ میلادی الهام گرفته شده است، در سال‌های اخیر باز هم به لیست پرطرفدارترین مدهای آرایشی بازگشته و به ویژه برای مهمانی‌ها مناسب است. حالت شیک و جذابی که آرایش چشم اسموکی ایجاد می‌کند باعث گیرایی بیشتر چهره و حتی تیپ شما می‌شود.

در آرایش چشم اسموکی پاییز امسال علاوه بر سایه و خط چشم مشکی می‌توانید از سایه و خط چشم قهوه‌ای و حتی رنگ‌های خلاقانه‌تر هم استفاده کنید؛ مهم به کار بردن تکنیک آرایشی درست است.

۷. آرایش چشم طلایی

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends gold eye makeup

به طور کلی آرایش متالیک از جذاب‌ترین مدهای آرایشی پاییز ۲۰۲۰ است و البته در این بین رنگ طلایی حرف اول را می‌زند.

به کار بردن رنگ طلایی به عنوان سایه چشم یا استفاده از یک خط چشم مایع با رنگ طلایی باعث می‌شود چشمان شما درخشش و زیبایی منحصربه‌فردی پیدا کند.

۸. آرایش چشم اکلیلی

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends glitter eye makeup

استفاده از کمی اکلیل در آرایش از ترندهای اصلی آرایش بهار و تابستان ۲۰۲۰ بود. البته میکاپ‌آرتیست‌ها تصمیم گرفتند همین راه را در آرایش پاییزی هم ادامه دهند. اکلیل در آرایش پاییز امسال بیشتر به عنوان سایه چشم و البته برای آرایش‌های خاص‌تر در زیر چشم استفاده می‌شود.

اگر می‌خواهید یک آرایش متفاوت و خاص داشته باشید می‌توانید میزان بیشتری سایه چشم اکلیلی به کار ببرید. اما برای یک آرایش ساده‌تر بهتر است مقدار کمی از اکلیل را با نوک انگشت روی پلک پخش کنید.

۹. استفاده از اپلیکه در آرایش

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends eye appliques

استفاده از سنگ‌های درشت و اپلیکه‌های سه‌بعدی در آرایش چشم یکی از کارهای خاص و خلاقانه‌ای است که در مد پاییز ۲۰۲۰ می‌توانید نمونه‌های زیادی از آن را پیدا کنید.

استفاده از کریستال‌های شفاف یا رنگی بزرگ و کوچک در اطراف چشم قطعا به یکی از امضاهای آرایش چشم این دهه تبدیل خواهد شد.

۱۰. خط چشم بلند و کشیده

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends outer wing eyeliner

جذاب‌ترین مد خط چشم پاییز ۲۰۲۰ مدل‌های خط چشم بالدار و کشیده هستند. این مدل خط چشم در عین ظرافت و زیبایی، کلاسیک و همیشگی است. مدل‌های خط چشم کشیده را می‌توانید هم در آرایش روزمره و هم در آرایش مجلسی به کار ببرید.

در مد آرایشی پاییز امسال این مدل خط چشم‌های ادامه‌دار هم در گوشه چشم به هم راستا با خط پلک پایینی به صورت کاملا صاف کشیده می‌شوند و هم به صورت بالا رفته و شبیه به آرایش چشم گربه‌ای.

۱۱. خط چشم فاصله‌دار

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends floating crease liner

شاید در آرایش‌های میکاپ‌آرتیست‌های مختلف در اینستاگرام قبلا با این مدل خط چشم مد روز مواجه شده باشید. این مدل خط چشم از مدهای دهه‌ی ۶۰ میلادی الهام گرفته شده و با فاصله از مژه‌ها و روی پلک یا حتی کمی بالاتر از آن کشیده می‌شود.

این مدل خط چشم فرم چشم‌ها را درشت‌تر نشان می‌دهد.

۱۲. سایه چشم نئونی

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends bright neon eye makeup2

استفاده از رنگ‌های نئونی معمولا در آرایش‌های تابستانی رایج است. اما مد آرایش پاییزی ۲۰۲۰ سنت‌شکنی کرده و راه این رنگ‌های جذاب به فصول سرد سال هم باز شده است.

استفاده از رنگ‌های نئونی در آرایش می‌تواند روحیه‌ی هنری و خاص شما را به نمایش بگذارد.

۱۳. ریمل رنگی

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends colorful mascara

اگر از سال‌های قبل یک ریمل رنگی به یادگار دارید که احتمالا تا الان فاسد شده است، بهتر است آن را دور بیندازید و با یک ریمل رنگی جدید جایگزین کنید! بله، ریمل‌های رنگی یک بار دیگر به مدل آرایش مد روز بازگشته‌اند.

ریمل‌های رنگی از رنگ‌های سبز و آبی تا صورتی ملایم و حتی کرم شیری کمک می‌کنند یک آرایش کاملا خاص و متفاوت بسازید.

۱۴. مژه‌های بلند و پرپشت

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends spiky lashes

اگر طرفدار ریمل‌های مشکی پر از خرده مژه هستید، امسال سال شماست. مدل‌های جدید آرایش پاییز ۲۰۲۰ و زمستان ۲۰۲۱ مملو است از آرایش مژه‌ی سنگین و چشم‌های پر از ریمل.

بیشتر آرایش‌هایی که روی مژه‌های پرپشت تمرکز کرده‌اند، این کار را با استفاده از چند لایه ریمل انجام داده‌اند اما در موارد معدودی نیز از مژه‌ی مصنوعی استفاده شده است.

۱۵. ابروهای پرپشت

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends bushy eyebrows

در کنار چند مدل ابروی خیلی خاص که احتمالا به همان مراسم فرش قرمز یا نمایش‌های مد محدود می‌شود، مد آرایشی امسال باز هم میزبان ابروهای پرپشت و این بار البته شانه‌زده و مرتب بود.

ابروهای پر که در مرکز توجه صورت قرار می‌گیرد یکی از المان‌های آرایشی پرطرفدار اخیر است که به آرایش پاییزی هم راه پیدا کرده.

جدیدترین مدل‌های آرایش لب (پاییز-زمستان ۲۰۲۰-۲۰۲۱)

به طور کلی جدیدترین مدل‌های آرایش صورت برای پاییز ۲۰۲۰ و زمستان ۲۰۲۱ را می‌توانید با همان لوازم آرایش همیشگی که در دسترس دارید امتحان کنید؛ تنها کافی است یک رژ لب چرب و یک پالت سایه چشم رنگی داشته باشید.

در ادامه می‌توانید ترندهای جدید آرایش لب برای پاییز و زمستان ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را ببینید.

۱۶. رژ لب نامنظم

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends bitten lips

استفاده از رژ لب تنها در بخش‌های میانی لب، آن هم به شکلی نامنظم و بدون خط لب از مدل‌های جدید آرایش لب است که به تازگی به دنیای مد راه پیدا کرده.

برای این مدل آرایش لب بیشتر از رنگ‌های ملایم و طبیعی استفاده می‌شود. البته با توجه به اینکه استفاده از رنگ‌های غلیظ از ویژگی‌های اصلی آرایش فصل‌های پاییز و زمستان است، برخی آن را با رنگ‌های تیره هم امتحان کرده‌اند.

۱۷. رژ لب قرمز جذاب و غلیظ

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends red lipstick

استفاده از رنگ قرمز غلیظ در آرایش از آن چیزهایی است که قرار نیست هرگز از مد بیفتد. وقتی در آرایش از رژ لب قرمز غلیظ استفاده می‌شود معمولا بقیه بخش‌های صورت را ساده و ملایم نگه می‌دارند.

این آرایش لب کلاسیک در بسیاری از موقعیت‌ها از روزمره تا مهمانی کاربرد دارد.

۱۸. رژ لب تیره

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends dark lipstick2

همانطور که گفتیم استفاده از رنگ‌های تیره از بخش‌های جدانشدنی آرایش‌های پاییزی و زمستانی است. استفاده از رژ لب با تناژ بنفش یا جگری تیره ظاهری رازآلود و جذاب را به وجود می‌آورد.

این مدل آرایش لب باعث می‌شود صورت شما به ویژه در روزهای سرد، گرمای بیشتری داشته باشید.

۱۹. آرایش لب براق

fall winter 2020 2021 makeup trends beauty trends glossy lips

در هر مد آرایشی همیشه نمونه‌هایی از کاربرد برق لب پیدا می‌شود. در آرایش پاییز ۲۰۲۰ هم بسیاری از میکاپ‌آرتیست‌ها سراغ استفاده از برق لب به تنهایی یا روی رژ رفته‌اند.

استفاده از براق‌کننده‌ی لب باعث برجسته‌تر شدن لب‌ها و ایجاد حس تازگی و شادابی در صورت می‌شود.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *