۷ نکته‌ی حیاتی برای یک تیپ جین کامل و جذاب

سلامت و زیبایی, مجله اینترنتی, مد و زیبایی

تیپ جین روی جین مانند یک شمشیر دولبه است؛ اگر درست انتخاب شود فوق‌العاده جذاب به نظر می‌رسد، اما اگر تنها یک اشتباه کوچک بکنید به کابوس تبدیل خواهد شد. خوشبختانه برای تیپ تمام جین قواعدی وجود دارد که کمک می‌کند از اشتباه پیشگیری کنید. در این مطلب شما را با ۷ نکته‌ی حیاتی برای رسیدن به یک تیپ جین جذاب آشنا می‌کنیم.

البته برخی معتقدند تیپ جین روی جین همچنان یک اشتباه وحشتناک در دنیای مد و فشن است و چیزی از ست کردن یک کت یا مانتوی جین با شلوار جین نمی‌تواند بدتر باشد! اما قواعد دنیای مد تغییر کرده و حالا سبک denim on denim یکی از سبک‌های پذیرفته شده و دوست‌داشتنی در دنیای مد و فشن است.

استایلیست‌های حرفه‌ای می‌توانند لباس‌های جین را طوری کنار هم قرار دهند که به بهترین شکل دیده شوند. شما هم می‌توانید مثل یک استایلیست حرفه‌ای عمل کنید و نشان دهید چطور می‌توان مانتوی جین را با شلوار جین ست کرد یا برای رسیدن به یک تیپ خیابانی جذاب یک جلیقه‌ی جین را با شلوار جین پوشید. برای این کار کافیست همراه مجله‌ی دیجی‌استایل نگاهی به توصیه‌های استایلیست‌های حرفه‌ای بیندازید.

1 enim skirt style

۱. اگر تازه‌کار هستید از رنگ‌های متنوع در تیپ جین روی جین استفاده کنید

این روزها لباس‌های جین از کت و جلیقه تا مانتو و شلوار رنگ‌بندی‌های بسیار متنوعی مثل سفید، درجه‌های مختلف از آبی، مشکی و خاکستری دارند. اگر در ست کردن تیپ جین تازه‌کار هستید یا می‌خواهید با احتیاط بیشتری عمل کنید از دو رنگ متفاوت استفاده کنید. مثلا شومیز جین آبی را با یک شلوار جین سفید ست کنید.

این نوع تیپ جین روی جین، معمولا دچار خطا نمی‌شود و نامرتب یا زشت به نظر نمی‌رسد.

2 denim on denim style tips

۲. از اکسسوری‌های جین استفاده نکنید

تیپ جین روی جین فقط مختص ست کردن لباس‌های جین با هم است. پس اگر از دو تکه یا حتی یک تکه جین در استایلتان استفاده می‌کنید به هیچ وجه سراغ اکسسوری‌های جین، مانند کیف جین، کفش جین، کمربند جین و… نروید.

این کار باعث می‌شود استایل شما زیادی یک‌دست شود و بدسلیقه به نظر برسید.

3 denim jacket style

۳. رنگ جین را طوری انتخاب کنید که اندامتان را زیباتر نشان دهد

به کار بردن رنگ مناسب در هر تکه از لباس، یکی از رازهای سلبریتی‌ها و استایلیست‌های حرفه‌ای برای زیبا و متناسب‌تر نشان دادن اندام است. قانون کلی این است که لباس‌های رنگ روشن توجه را به سمت اندامی که پوشانده‌اند جلب می‌کنند در حالی که لباس‌های تیره‌تر اندام را لاغرتر نشان می‌دهند.

بنابراین احتمالا برای اکثر افراد ترکیب یک شلوار جین تیره مثلا مشکی یا آبی سیر با یک شومیز یا کت جین رنگ روشن بهترین انتخاب خواهد بود.

4 black denim style

۴. لباس‌های جین دقیقا یک‌رنگ نپوشید

وقتی از دو تکه جین کاملا هم‌رنگ برای بالاتنه و پایین‌تنه استفاده کنید، مانند کسی به نظر می‌رسید که کل صبح را صرف پیدا کردن دو جین هم‌رنگ کرده و نتیجه‌ی کار کاملا معمولی و نه‌چندان جذاب از آب درآمده است.

در ابتدا گفتیم راه ساده‌تر این است که از دو رنگ جین کاملا متفاوت استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید هر دو بخش تیپ شما را دو جین هم‌رنگ تشکیل دهد، بهتر است از دو درجه‌ی رنگی متفاوت استفاده کنید به شکلی که رنگ‌ها به طور مشهودی با یکدیگر تفاوت داشته باشند.

5 distressed denim style

۵. از جین‌های زاپ‌دار، طرح‌دار یا منجوق‌دوزی و پولک‌دوزی استفاده کنید

یکی از دوست‌داشتنی‌ترین ترندهای سال‌های اخیر همین جین‌های پولک و منجوق‌دوزی شده هستند که ظاهر جذاب و بسیار خاصی را به وجود می‌آورند. سعی کنید حداقل یکی از تکه‌های جین در استایل شما یکی از این ویژگی‌های متمایزکننده و خاص را داشته باشد. مثلا از یک کت جین زاپ‌دار (دارای پارگی) استفاده کنید.

استفاده از جین‌های خاص باعث می‌شود یک بخش چشمگیر و متفاوت در استایل شما وجود داشته باشد.

7 western boots

۶. سراغ تیپ جین وسترنی نروید

اگر به نظرتان تیپ جین تنها یعنی تیپ کابوی‌های فیلم‌های وسترنی، اشتباه می‌کنید. تیپ جین کابویی لزوما چیز خوبی نیست، چون به احتمال زیاد شما را به یک کاریکاتور شبیه می‌کند!

پس بهتر است از هر اکسسوری یا کیف و کفشی که استایل شما را شبیه به کابوی‌ها می‌کند بپرهیزید و از کمربند چرم و کلاه وسترنی، بوت‌های بلند کابویی و چیزهایی شبیه به این‌ها استفاده نکنید.

6 dress up denim street style

۷. تیپ جین خود را با جزییات شیک‌تر کنید

تیپ جین همیشه نباید روزمره باشد. پس می‌توانید استایل جین خود را با چند آیتم کاملا شیک و لوکس بهتر کنید. ست کردن یک شلوار جین زنانه با یک جفت صندل پاشه‌بلند جذاب دقیقا همان کاری است که سلبریتی‌ها برای ساختن استایل‌های جذاب خیابانی انجام می‌دهند.

سعی کنید خلاق باشید و با اضافه کردن تکه‌های مناسب استایل مجلسی به ست جین آن را به یک ترکیب متفاوت و خلاقانه تبدیل کنید.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *