آموزش ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین

دایرکت ادمین

خیلی از اوقات شما به عنوان دارنده یک وبسایت نیاز پیدا می کنید که صفحه ای را حذف کرده یا اینکه فرصت لازم برای کار روی یک دامنه و پارک دامین های دامنه اصلی هاست خود را ندارید. در این حالت اگر بخواهید بدون اینکه آسیبی به سئو صفحات وب سایتتان وارد شود آنها را مدیریت نمایید، باید از ریدایرکت استفاده کنید. با استفاده از قابلیت ریدایرکت می توانید صفحات، فایل ها و یا دامنه را به راحتی به صفحه مورد نظر خود تغییر مسیر دهید. اما ریدایرکت در دایرکت ادمین به چه شکل است؟ آیا امکان ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین وجود دارد؟ فرآیند ریدایرکت http به https در دایرکت ادمین چگونه است؟ اگر شما نیز این سوالات را در ذهن دارید، اصلا نگران نباشید. چرا که در این مقاله تصمیم داریم آموزش ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین را در اختیار شما قرار دهیم.

ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین

یکی از سوالاتی که روزانه برای خیلی از کاربران کنترل پنل دایرکت ادمین مطرح می شود، نحوه ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین است. ریدایرکت در واقع راهی است که به کمک آن می توان کاربران اینترنتی و موتورهای جستجو را از صفحه ای که درخواست ورود به آن را داشته اند را به صفحه ای با لینک متفاوت انتقال داد. این تغییر مسیر در دنیای سئو نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و به شما در مدیریت وب سایتتان کمک به سزایی را خواهد کرد.

آموزش ریدایرکت در دایرکت ادمین

 1. در ابتدا باید وارد پنل کاربری خود در دایرکت ادمین شوید.
 2. سپس از طریق منو «advanced featured» زیر منو «site redirection» را انتخاب نمایید.
 3. در صفحه ای که برایتان باز می شود، باید اطلاعات لازم برای ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین را در فیلدهای مشخص شده وارد نمایید. این اطلاعات عبارتند از:
  • Local URL Path: در این قسمت باید بخشی که می خواهید ریدایرکت شود را وارد نمایید. بخش مورد نظرتان می تواند یک دایرکتوری یا حتی یک فایل باشد.
  • Redirect Type: در این قسمت از صفحه مربوط به ریدایرکت دایرکت ادمین با سه گزینه رو به رو می شوید که نوع ریدایرکت را برای شما مشخص می کند. شما می توانید بر اساس هدفی که در ذهن دارید، یکی از آنها را انتخاب نمایید. ریدایرکت ۳۰۱ ، ریدایرکت ۳۰۲ و در نهایت ریدایرکت ۳۰۳ که در ادامه به معرفی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.
  • Destination URL: در این قسمت باید لینک مقصد و جدید را وارد نمایید.

   

 4. بعد از پشت سر گذاشتن تمامی مراحل عنوان شده زمان آن می رسد که از طریق مرورگر خود لینک صفحه مورد نظر را بررسی نمایید تا اطمینان حاصل کنید که ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین به درستی صورت گرفته است.

۱. ریدایرکت ۳۰۱ در دایرکت ادمین

ریدایرکت ۳۰۱ در واقع یک نوع تغییر مسیر دائمی است. در این حالت ۹۰ تا ۹۹ درصد از ارزش صفحه یا فایل قدیمی به صفحه یا فایل جدید منتقل می شود. در این حالت اگر صفحه ای دارای ارزش محتوایی بالا بوده و ترافیک خوبی را دریافت می کند، با ریدایرکت ۳۰۱ دایرکت ادمین می توانید به راحتی این ارزش را حفظ کرده و در کنار آن به هدف خود نیز برسید. در بیشتر موارد ریدایرکت ۳۰۱ را می توان بهترین انتخاب برای حفظ ارزش و سئو سایت دانست. در نتیجه آن صفحه یا وب سایت مورد نظر به طور کامل و به صورت خودکار به آدرس جدید تعیین شده انتقال پیدا می کند.

۲. ریدایرکت ۳۰۲ دایرکت ادمین

گاهی ممکن است صفحه ای دچار مشکل شده و نیاز باشد که به صورت موقت آن را از دسترس خارج کنید. این کار باعث می شود که کاربران شما با خطای ۴۰۴ که به معنای حذف صفحه است مواجه شوند که می تواند طبعات منفی زیادی را برای وب سایت شما به همراه داشته باشد. خوشبختانه ریدایرکت ۳۰۲ این امکان را به شما می دهد که صفحه ای را به صورت موقتی از دسترس خارج کنید و از بروز نتایج منفی ممکن جلوگیری کنید.

در این صورت به شما پیشنهاد می شود که از قابلیت تغییر مسیر موقتی یا همان ریدایرکت ۳۰۲ استفاده کنید. بدین ترتیب صفحه قدیمی از نتایج موتورهای جستجو حذف نشده و ارزش آن انتقال داده نمی شود. در نتیجه شما می توانید بعد از رفع مشکلات پیش آمده به راحتی صفحه مورد نظر را به حالت قبل برگردانید. البته در نظر داشته باشید که بهترین نوع ریدایرکت از نظر سئو redirect 301 است.

۳. ریدایرکت ۳۰۳ دایرکت ادمین

نوع ریدایرکت دیگری که می توان در صفحه مربوط به ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین مشاهده کرد، ریدایرکت ۳۰۳ است. این redirect به هیچ عنوان یک جایگزین برای صفحه درخواست شده بشمار نمی رود. در واقع با استفاده از این ریدایرکت شما لینک مورد نظر را به یک صفحه جداگانه ارجاع می دهید. (این صفحه جداگانه می تواند یک صفحه فرم، فرود، پیشرفت بارگذاری ها یا صفحه تاییدیه باشد.) استفاده از این روش برای تغییر مسیر توصیه نمی شود. پاسخ به درخواست ارسالی اصولا از طریق متدهای PUT یا POST صورت می گیرد.

تفاوت ریدایرکت و پارک دامین در دایرکت ادمین

لازم است بدانید که میان این دو مورد تفاوت کاربردی بسیار مهمی وجود دارد. همانطور که گفته شد در ریدایرکت زمانی که لینک صفحه یا دامنه قدیمی را وارد می کنید، به طور خودکار به صفحه یا دامنه مقصد انتقال داده می شوید و ارزش و ترافیک آن نیز انتقال پیدا می کند. اما پارک دامنه در واقع یک نام دامنه اضافی است که به دامنه اصلی وب سایت شما اشاره خواهد داشت. در واقع با پارک دامنه چندین دامنه با محتوای یکسان خواهید داشت.

به عنوان مثال اگر شما صاحب domain.net هستید و می خواهید آن را روی دامنه اصلی خود یعنی domain.com پارک کنید، می توانید از domain pointer استفاده کنید تا هر زمان شخصی domain.net را در مرورگر خود جستجو کرد، وارد وب سایت domain.com شود. با استفاده از Domain Pointer می توانید یک محتوا با چند نام دامنه متفاوت داشته باشید.

۰ نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها